Bakan Kasapoğlu sporcularla bir araya geldi

Bakanlığın bastırdığı kitapları esnaf ve vatandaşlara armağan eden Kasapoğlu, bir esnaftan elma şekeri alıp, sporculara dağıttı. AK Parti teşkilatını ziyaret eden Kasapoğlu, daha sonra Atatürk Stadyumu’nda atletlerle buluştu. Atletlerle fotoğraf çektiren Kasapoğlu, “Biz, sporu herkes için düşünen, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, engellisiyle herkesin erişimini önemseyen bir politikayı ortaya koyuyoruz. Bu siyaset çerçevesinde son 21 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde spora, atlete kıymet veren gerçek liderlik anlayışıyla Türkiye’nin dört bir yanında tesisler inşa ettik. Birbirinden çağdaş, donanımlı tesisler inşa ettik. O tesislerden bugünlerin, yarınların şampiyonları yetişiyor. Ben bugün burada gördüğüm bu tabloyla bir kere daha Türkiye yüzyılının, Türk atletlerinin yüzyılı olacağını görüyorum” dedi.

Türkiye Yüzyılı’nın, Türk atletlerinin yüzyılı olacağını söyleyen Kasapoğlu, “Önceleri temsilcisi dahi olmayan branşlarda artık şampiyonlar yetişiyor. Tenis, atletizm, futbol, basketbol, yüzme; burada her çeşit atletimiz var. Her biri güçlü ve donanımlı biçimde yetişiyor. Bugün hem Kırklareli merkezimizi hem de ilçelerimizi tekrar masaya yatırdık. Havuzundan salonuna, salonundan kortlarında basketboluyla, futboluyla, tenisiyle, atletizm alanlarıyla yeni bir planlama yaptık. Tüm bu yatırımlarımızın, tesislerimizin Kırklareli için, genç atletlerimiz için iyi olmasını diliyorum” formunda konuştu.

‘AMATÖRLER TÜRK SPORUNUN KALBİDİR’

Amatör spor kulüplerinin Türk sporunun kalbi olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “Her bir çalışmanın bugüne kadar meyvelerini gördük. Burada yetişen, bugünlerimizi yarınlarımızı daha aydınlık kılacak gençlerle beraberiz. Sporu bir kültür haline getirme noktasında, spordaki başarıyı, performansı arttırma noktasında gençlerimiz başta olmak üzere 85 milyonun tüm imkânlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğiz. Kent buluşmalarımızda, büyük heyecan duyduğum buluşmalardan biri olarak amatör spor topluluğuyla buluşmaları bilhassa tabir etmek isterim; amatörler, Türk sporunun kalbidir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir