Başkan Yalçın’a Çerkeslerden büyük ilgi

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Gezegen Toplumsal Tesislerde gerçekleşen programa AK Parti Talas İlçe Lideri Mustafa Kiraz ve MHP Talas İlçe Başkanı Kayhan Saraç’ın yanı sıra teşkilat mensupları, Talas’ta yaşayan çerkesler ve kanaat başkanları katıldı.

“ÇERKES TOPLUMU NEZİH BİR TOPLUM, SİZLERLE OLMAK BENİ MEMNUN EDİYOR”

Programda salondakilere hitap eden Lider Yalçın, “Siz bizi kucakladınız, bir tek davetimize bu kadar insanın gönül gücüyle gelmesi bizi memnun etti. Allah sizden razı olsun. Biz sizden razıyız. Nezaket, iyilikseverlik bu topluma mahsus, ben hiç sizlerden karşıtlık görmedim. Talas’ta Çerkes nüfusu epeyce fazla, bu da beni sahiden keyifli ediyor.” dedi.

Daha sonra yaptıkları hizmet ve yatırımlar hakkında bilgiler veren Lider Yalçın, her türlü olumsuz ortama karşın çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirterek, “Depremdi, koronaydı birçok badire atlattık. Fakat buna karşın çok şükür durmadan çalıştık. Talas özelinde sahiden birçok iş yaptık. Türkiye Yüzyılı için çalışıyoruz, bunu da en çok gençler yapacak. Artık geleceğimiz teminat altında olsun, yeni Alper Gezeravcı’lar olsun diye okullar inşa ediyoruz. Kütüphaneler yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bunların yanında millet bahçesi yapıyoruz, Zincidere’ye 100. Yıl mesire alanı yaptık. Biz sizin desteklerinizi talep ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun. “dedi.

KÜLTÜR KONUTU İÇİN DAYANAK SÖZÜ

Çerkeslerle çok âlâ ilgiler içerisinde olduklarına dikkat çeken Lider Yalçın, yapılacak bir kültür meskeni için de takviye kelamı verdi.

“BAŞKAN YALÇIN HER VAKİT YANIMIZDA OLDU”

Daha sonra kürsüye gelen Uzun Yayla Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı İlyas Çetin, Başkan Mustafa Yalçın’ın her vakit kendilerine takviye verdiğini tabir ederek şunları söyledi: “Başkan Yalçın Bey’e bizi davet ettikleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Liderimizin bilhassa pandemi periyodunda verdiği dayanaklardan ötürü bir defa daha teşekkür ediyoruz. Sayın Başkanım, bizler sizi seviyoruz, yolunuz açık olsun.”

“BAŞKAN YALÇIN’I TAKDİR EDİYORUZ YOLU AÇIK OLSUN”

Çetin’in akabinde konuşan Birleşik Kafkas Derneği Başkanı Cemil Görücü de “Adige toplumu olarak burada bir ortaya gelmemiz, birliğimiz, beraberliğimiz ve yöneticiler ile ahengimizi göstermektedir. Değerli Mustafa Yalçın Liderimiz hoş işlerinizden ötürü sizi takdir ediyoruz. Yolunuz açık olsun. “ifadeleriyle Lider Yalçın’a teşekkür etti.

“YÜZÜ HER DAİM TOPLUMUMUZA DÖNÜK”

Son olarak kürsüye gelen Kayseri Kafkas Dernekleri Birlik Platformu ismine konuşma yapan Sedat Şoför ise Lider Yalçın’ın verdiği dayanaklardan ötürü teşekkür ederek “Gerek devlet adamlığıyla gerekse belediye başkanlığı devrinde yüzü her daim toplumumuza dönük olan ve takviyelerini esirgemeyen Lider Mustafa Yalçın’a dayanaklarından ötürü teşekkür ediyorum. Ayrıyeten bugüne kadar bu kente yapmış olduğunuz hizmetleriniz için teşekkür ediyorum.” halinde konuştu.

Konuşmaların akabinde Lider Yalçın’a dernek temsilcileri tarafından çeşitli ikramlar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir