Burak Yılmaz’ın taktığı LGBT kaptanlık bandı, bazı Türk futbolseverleri çılgına çevirdi

Hollanda Ligi’nin 26. haftasında Fortuna Sittard, deplasmanda Volendam’a 2-1 mağlup oldu. Müsabakaya birinci 11’de başlayan Burak Yılmaz’ın taktığı kaptanlık bandı dikkat çekti.

BİR KISMIN REAKSİYONUNU ÇEKTİ

Burak Yılmaz, Volendam karşısında LGBT’yi destekleyen ve gökkuşağı renklerinin bulunduğu “OneLove” kaptanlık bandını taktı. Tecrübeli golcünün, bandı takması toplumsal medyada kimi Türk futbolseverlerin yansısını çekti.

“BUNU YAPACAK GERÇEK KİŞİ OLDUĞUMU DÜŞÜNMÜYORUM”

Hollanda Ligi’nin bir diğer takımı Feyenoord’un kaptanı ulusal futbolcu Orkun Kökçü ise LGBT destekçisi kol bandını takmayı reddetmişti. Kökçü daha evvel yaptığı açıklamada, “Herkesin istediğini yahut hissettiğini yapmakta özgür olduğuna inanıyorum. Yapılacak bu hareketin değerini çok yeterli biliyorum lakin dini inancım nedeniyle, bunu yapacak gerçek kişi olduğumu hissetmiyorum. Bu yüzden de bu kaptanlık bandını takarken rahat hissetmiyorum. Kimi insanların bu hususta benim hakkımda hayal kırıklığı yaşayabileceğini iddia ediyorum. Niyetim katiyetle bu değil. Sözlerimin, bu duyguyu çabucak ortadan kaldırmayacağını bilsem de umarım dini sebeplerle aldığım bu karara hürmet gösterilir.” tabirlerini kullanmıştı.

Burak Yılmaz’a gelen kimi yansılar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir