Eşi ve kayınvalidesinin darbettiği Onur: ‘Kadına şiddete karşı olduğum için karşılık vermedim’

Bilecik’te bir hastanede hemşire olan Onur İ., 2020’nin eylül ayında evlendiği Sümeyye İ.’den boşanmak için ocakta mahkemeye başvurdu. Çiftin boşanma davası sürerken, evvelki sabah işe gitmek için Beşiktaş Mahallesi’ndeki durağa çıkan Onur İ., peşinden gelen eşi Sümeyye İ. ve annesi Sultan D.’nin saldırısına uğradı.

Onur İ.’nin sığındığı markete gerisinden eşi Sümeyye İ. ve annesi Sultan D. de girdi. Yaşanan tartışmanın akabinde Sümeyye İ. ve Sultan D., Onur İ.’ye saldırdı. Çantasındaki anahtarı ve dizüstü bilgisayarını almaya çalışan anne ve kızı, Onur İ.’yi marketin dışına çıkarıp, sokak ortasında dövdü. Sümeyye İ., annesiyle birlikte ataklarına devam ederken, bir yandan da “Anahtarları vermezsen seni burada geberteceğim” diyerek tehdit etti. Olayı gören etraftakilerin ayırdığı hengamede, eşine ve kayınvalidesine karşılık vermeyen Onur İ. yaralandı. İhbar üzerine adrese gelen sıhhat grubunun birinci müdahalesinin akabinde Onur İ. ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Onur İ., darp raporu alarak eşi ve kayınvalidesinden şikayetçi oldu. Anne ve kızı da Onur İ.’den şikayetçi oldu. Taraflar verdikleri sözlerin akabinde emniyetten ayrıldı.

“SÜREKLİ RAHATSIZ EDİYORDU”

Yaşananları anlatan Onur İ., eşi ve kayınvalidesi için 30 günlük uzaklaştırma kararı aldığını söz ederken., “kadına şiddete karşı olduğu içinde karşılık vermeden yalnızca kendisini müdafaaya çalıştığını” söyledi. Yaşananlara çok üzüldüğünü tabir eden Onur İ., “2020 yılı eylül ayında evlendiğim eşimden boşanmak için 10 Ocak’ta boşanma davası açtım. Boşanma davası sürecinde eşim bana daima tehdit ve baskı altında rahatsız ediyordu. Geçtiğimiz gün de esasen iş yerine giderken hastane servisini bekliyordum. Bu sırada ardımdan biri sopayla bana vurdu. Gerimi dönüp baktığımda kayınvalidem olduğunu gördüm. Sonra markete yanlışsız kaçmaya başladığım vakit yolda eşim bana yumruk attı. Markete kaçarken kayınvalidem ‘sapık bu sapık’ diye bağırdı. Emeli etraftakilerin reaksiyonuyla beni linç ettirmekti. Kendimi zar sıkıntı markete attım ve sonra zati eşim ve kayınvalidem beni darbetti. Bayana şiddete karşı olduğum için karşılık vermedim yalnızca kendimi müdafaaya çalıştım” diye konuştu.

“ANAHTARI ALIP ANNEME ZİYAN VERECEKTİ”

Olay sırasında eşinin, annesiyle birlikte yaşadığı konutun anahtarını istediğini ve kendi annesine ziyan vermeyi amaçladıklarını öne süren Onur İ. şunları kaydetti:

“Benden anahtarı istemesinin sebebi, annem bu mahkeme sürecinde beni yalnız bırakmak istemedi. Fizikî ve ruhsal olarak yanımda olmak istedi. Annem o gün konutta yatıyordu ve eşim Sümeyye kulağıma ‘anahtarı ver annene şunu şunu yapacağım’ şeklinde tehditlerde bulundu. Annemi darbetme emeliyle anahtarı benden istedi. Dizüstü bilgisayarda şahsî bilgilerim vardı ve daha öncesinde de aslında malıma ziyan vermişti ki olayda da aslında cep telefonumu kaldırıp kırıp attığından ötürü tahminen maddi bedelinden ötürü dizüstü bilgisayarı mı da benden almaya çalıştı. Bu boşanma sürecinde hem maddi hem manevi bana ziyan vermek sıkıntısında ve ben ise bir an evvel boşanmak istiyorum.”

Onur İ.’nin avukatı Edip Maltaş yaşanan olayın akabinde savcılığın çabucak soruşturma başlattığını belirterek, “Müvekkilin bize başvurmasından sonra 10 Ocak tarihinde biz boşanma davasını açmıştık haklı sebeplere dayanarak. Yaşanan olayda burada haklılığın ortaya çıktığını gösterdi. Bu vahim olay sonucunda savcılık incelemesini çabucak başlattı. Bu belge kapsamında da uzaklaştırma kararı da verildi. Birebir vakitte bu evrak acilen boşanma belgesine da bildirildi. Bu noktada türel süreç devam edecektir” dedi.

Öte yandan Sümeyye İ.’nin annesi Sultan D. ile boşanma etabındaki eşi Onur İ.’yi sokak ortasında darbetmesi iş yerlerinin güvenlik kameralarına da yansımıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir