Nagehan Alçı’nın “Zulümleri Alkışlayan Bir AK Parti’den Yana Olmam, Olamam” Sözleri Sosyal Medyayı Salladı

Habertürk muharriri Nagehan Alçı’nın bugünkü köşe yazısında yazdığı ‘Bu zulümleri alkışlayan bir AK Parti’den yana olmam, olamam’ sözleri toplumsal medyada büyük yankı uyandırdı. Hükümete yakınlığı ile bilinen Nagehan Alçı’nın bu sözleri sonrasında kendisine olumlu-olumsuz binlerce reaksiyon bildirisi yazıldı. Tartışmalara birçok ünlü isim de katıldı. 

Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan esprili bir formda “Nagehan Alçı da bizim tarafa geçtiyse bu iş bitmiştir. Artık iktidarız demektir” demişti.

Bugünkü köşe yazısında bu kelamlara değinen Alçı, “Hiçbir biçimde ve şartta Tanju Özcan zihniyetiyle birebir safta durmam, duramam. Tanju Özcan’ın bulunduğu tarafa asla geçmem, geçemem. Şayet Tanju Özcan gibilerle tıpkı tarafa geçersem kendime ihanet etmiş olurum” dedi.

Nagehan Alçı’nın yazısındaki en çok konuşulan yer ise “Türkiye’yi AB mensubu bir ülke yapma kararlılığında bir AK Parti’den yanayım ben. Bu zulümleri alkışlayan bir AK Parti’den yana olmam, olamam” sözleri oldu.

Nagehan Alçı’nın bu sözlerine toplumsal medyada hem olumlu hem de olumsuz reaksiyonlar de gecikmedi. İşte o yansılardan kimileri:

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir